Kaş Kirpik Boyama

Yüzün güzellik unsurlarından biri kaşlar ve kirpiklerdir. Açık renk tonlarında kaşlar ve kirpikler daha hoş bir imaj oluşturabiliyor. Kaşlarınıza ya da kirpiklerinize zarar vermeyecek şekilde hazırlanan kaş kirpik boyama işlemleri de farklı bir hava kazanmanızı sağlayabilir. Dikkat edilmesi gereken kullanılan boyanın ya da sarf malzemelerinin kalitesidir. Çünkü bu işlemlerde önemli olan göz sağlığınız olacaktır. Estetik açıdan seçilecek rengin ten ve saç rengine uyumlu olması önemlidir. Genellikle bayanlarda kirpikler uzundur. Ancak kirpik uçlarına doğru renklerde açılma olabiliyor. Bu nedenle maskara kullanımı kirpiklerin güzelliğini ortaya çıkarmada önemlidir.

Boyama işlemi nasıl yapılır?

Özel olarak hazırlanan boylar ile de boyama işlemleri yapılabilir. Eğer çok açık renklerde kaşlarınız ya da kirpikleriniz var ise boyama işlemleri ile istenilen uyum elde edilebilir. Sonuçta bakışlarınızdaki farklılığın güzelliğinize zarafet katması söz konusu olacaktır. Boyama işlemi öncesinde yağsız bir makyaj temizleme ürünü ile kirpikler boyanır. Sonrasında ise kaş kirpik boyama işlemine geçilmeden önce kirpikler ya da kaşlar derinlemesine temizlenir. Göz kapaklarının korunması amacı ile de yağ bazlı içeriği olan bu kremler kullanılabilir. Bu tür kremlerin kullanılmasının amacı kirpik boyama esnasında cilt ile oluşabilecek temaslarda kalıcı izlerin önüne geçmek olacaktır. İşlem 15 dakika sürebilir. İşlem tamamlandıktan 20 dakika sonra ile kirpiklerde ya da kaşlarda kalan sıvının temizlenmesi gereklidir.

Boyama İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlemde en önemli kısım göz sağlığı olduğu için kaş kirpik boyama yapılırken kaliteli boyaların kullanılması çok önemlidir. Boyama işlemi yapacak kişinin de uzman olması da önemlidir. Kullanılacak boyanın sağlık bakanlığından onaylı olması gereklidir. Boyama işleminde kalıcılık süresi 1,5 ay civarında olmaktadır. Kaş boyama da aynı şekilde 20 dakika sürmektedir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!