Kaş Silme
Kaş konturu ya da diğer bir ismi ile kaş dövmesi, kaşı az olan ya da kaşı istediği şekilde olmayan kişilere uygulanan uzun süreli kalıcı olan ancak zaman içerisinde kendi kendine kaybolabilen bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kullanılan malzeme ve yönteme göre kalıcılı olma süresi değişen kaş kontürünü sildirmek için de çeşitli yöntemler tercih edilebilir. Bu makalede,  kaş kontürü nasıl silinir, lazerle kaş kontürü silme ve kaş kontürü bitkisel silme yöntemleri hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.
Kaş silme nasıl yapılır?

Kaş şekillendirme bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Uzman olmayan estetisyenler ya da kötü malzeme ile yapılan kaşlar zaman içerisinde hızla bozulabilir. Aynı zamanda kişinin istediği kaş yapısından çok uzak bir görünüme de sahip olabilir. Bazen beklenenden çok kalın ya da beklenenden çok ince olabilen kaş dövmesi kişiyi mutsuz edebilir. Bu tarz durumlarda kişinin hemen kaş kontürünü sildirmesi gerekir. Neyse ki kaş kontürünü sildirmek için bir çok farklı yöntem kullanılabilir. Tabi ki burada kullanılması gereken yöntemler kaş kontürü ya da kaş dövmesinin yapımında kullanılan teknik ve malzemelere göre değişir. En renkli, karmaşık kalıcı dövmelerin bile silinebildiğini düşünürsek kaş kontür silmenin de mümkün ve etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Kaş silme işlemi cilt altına işlenen renk pigmentlerinin silinmesi ya da renklerinin soldurulması yöntemleri ile yapılır.,

Kaş silme işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Solüsyonla kaş silme işlemi sonrasında ise kişinin cilt yapısına göre çeşitli pansuman ya da krem uygulamaları yapılması gerekebilir. Bu yöntemle kaş sildirdikten sonra daha uzun bir süre kaşa su değmemesi gerekebilir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!