Saç Vitamini 

Saç vitamini tedavisi, saçın yani kıl köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve amino asit desteklerinin ince uçlu iğneler aracılığıyla saç derisini enjekte edilmesi ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç köklerinin beslenmesi, saç dökülmesinin önüne geçilmesi, ince telli saçların beslenerek kalınlaşması, saçların dolgun parlak ve canlı görünmesi amacıyla uygulanan bu yöntem oldukça olumlu geri dönüşler alınan bir yöntemdir.

Saç Vitamini Kimlere Uygulanır?

Her yaştan ve her saç tipine sahip insana uygulanabilen bir yöntemdir. 

Uygulama ağrı ve acı barındırmaz. 

Uygulanacak seans sayısı kişinin saç yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

Uygulamayı yaptıracak olan bireylerin uygulama öncesi saç analizine tabi tutulması gerekir.

Analiz sonuçları ile uygulama seansının sayısı ve seans süresi belirlenir.

Mevcut saçın durumuna göre, haftada bir veya iki kez uygulanabilen saç vitamini ortalama olarak 40 dakikalık seanslar dan oluşmaktadır.

Saç Vitamini Faydaları Nelerdir?

Oldukça olumlu sonuçlar veren bu yöntemde bireylerin;

  • Saç dökülme oranı azalır.
  • Kıl kökleri beslendiği için daha kalın saçlar elde edilir.
  • Saçın sağlıklı bir şekilde kökte kalma süresi uzatılır.
  • Kepek problemini çözmeye yardımcı olur.
  • Saç beyazlamasının önüne geçilir ve saçın rengi uzun süre sabit kalır.
  • Kadınların saçla alakalı problemlerin de sıklıkla başvurduğu saç vitamini yöntemi, saç ekimi yaptırma ihtiyacını en az seviyeye indirger.
Saç Vitamini Sonraki Süreç Nasıl Olur?

Beslenen kıl kökleri sayesinde saçta ki dökülme oranı oldukça azalacağı için yerine gelen saçlar çok daha güçlü ve dayanıklı olacaktır.

Kişinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasitlerin bireye özgü bir şekilde oranlarının ayarlanarak uygulanması sebebiyle, kişiye özel bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.

Tedavi sonrasında net sonuçlar 5 hafta sonra görülmeye başlanır. Bu evrede hastanın sabırlı olması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde tedaviye devam edildiğinde oldukça yüz güldürücü sonuçlar elde ettiğimiz saç vitamini yöntemi, son yılların en çok tercih edilen yöntemlerinden biri haline gelmiştir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!